Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři Sestry

20. 7. 2007

Tři sestry byly založeny na jaře 1985 během jedné kovárenské pitky. (zasvěcenci vědí, že "Kovárna" je touto kapelou oblíbená hospůdka a v textech je často opěvovaná)

Obrazek
Původní sestava: ing. Magor, Hadr, Sup (Skiol Podraga), Petr Dachau Jírovec.
Koncertní premiéra na hollywoodském večírku k Magorovým dvacetinám v červnu téhož roku. Na konci prázdnin vstupují do souboru hned tři zpěváci (během jedné kovárenské pitky) - Bombur, Síma a Fanánek. Několik bezúspěšných vystoupení na soutěžích ZUČ a SSM ve strahovských klubech 01 a 07. Famózní chmelové turné v září 1987, jemuž předcházela čistka mezi zpěváky, jíž odolal pouze Fanánek.
Do kapely přichází kytarista Nikotin. Další klubová vystoupení a výrazný úspěch na Rockfestu '88. V letech 88-89 základní vojenská služba Sup, Magor a Hadr.
V létě '90 účast na albové kompilaci Punk'n OI. V listopadu 1990 vychází první dlouhohrající album Na Kovárně, to je nářez - cena Melodie za "Objev roku".
Od roku 1991 vyšlo dalších jedenáct alb s obměnami na postech kytaristů a akordeonistů (akordeonistek).

Obrazek

Toliko hovoří oficiální stránky (přece to nebudu smolit celý sama) ... já můžu jenom dodat, že je to dost dobrá kapela. Patří k mejm oblíbenejm hlavně díky  skvělejm textům. Najdou se tací, který to poslouchaj jenom kvůli přisprostlejm výrazům ( no... pravda, že Fanánek s nima nešetří :D) ale sou fakt dobře propracovaný. Hudba taky super..... prostě na nich odmala jedu a tak to taky zůstane. Číslo 1!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SESTRY

(REREK, 4. 2. 2010 18:26)

FAKT HUSTÁ KAPELA

Tři sEsTrY

(LUKÁŠ HEGR, 4. 2. 2010 17:51)

SKUPINA SE MI MOC LÍBÍ!!!!!!!